| Product Specifications | Details |
| Model Number | HG-BL017 |
| Light Source | 23 LED (180LM / 250LM COB available) |
| Power Source | 4xAAA (not included) / 600mAh Li-polymer Battery |
| Material | High-Quality ABS |
| Lighting Modes | 3 Brightness Levels (Low-Middle-High) |
| Control Mode | Touch Sensor Switch |
| Dimensions | 180x42x370mm (Open) / 108x42x30mm (Close) |
| Weight | 128 g |
| Power Interface | DC 5V / USB Cable (included) |
| Application | Home Office, Desktop Reading, Travel, Study |
| Certification | CE, RoHS |
| OEM/ODM Service | Custom Color, Logo, and Packaging Supported |
