| Product Specifications | Details |
| Model Number | HG-BL012(A+B+C) |
| Light Source | 24pcs LED (16 Top White + 8 RGB Base) |
| Power Source | 4xAAA Batteries / 1200mAh 18650 Battery |
| Material | High-Quality ABS and Rubber |
| Lighting Modes | 3 Brightness Levels + RGB Gradient Night Light |
| Control Mode | Dual Touch Sensor Control |
| Dimensions | 12.5 x 12.5 x 38 cm |
| Weight | 180 g / 227 g |
| Power Interface | Type-C USB (Cable included for Rechargeable version ONLY) |
| Application | Workspace, Bedroom, Reading, Night Light |
| Certification | CE, RoHS |
| OEM/ODM Service | Custom Color, Logo, and Packaging Supported |
